רעיונות לאירוע חברה

הנה שוב הגיע הרגע שהמנכ"ל או המנהל שולחים אלייך מייל עם הכותרת "אירוע חברה". עכשיו שוב צריך להתחיל לשבור את הראש על מה עושים עם החבר'ה. החלק הקל הוא בדרך כלל האוכל, התחבורה ושאר הלוגיסטיקות. אבל מה לעזאזל עושים כדי שאירוע החברה יהיה ואוו. בחרנו לקבץ מספר רעיונות שיאפשרו לכם לעשות אירוע חברה שיגרום לכולם להצטער על זה שהוא נגמר וישאיר טעם של עוד ועוד. שבסופו יבוא אלייך המנכ"ל ויגיד "סחטיין".

טיולים

כשמדברים על אירוע חברה, הכוונה היא לצאת מהמשרד הממוזג ומשגרת העבודה ולחוות חוויה משותפת, מגבשת כזו שתייצר זכורונות משותפים ושתאפשר אחרי זה יצירת קשרים בין אישיים שיהפכו את העבודה בחברה לנעימה יותר משפחתית יותר. במצבים כאלה תמיד כדאי לשמור בראש את האופציה של טיול ברחבי ארץ ישראל. מדן ועד אילת, ארצנו התברכה בשפע מקומות מהממים ביופיים, מדהימים בעלי נופים מפעימים, בין אם של טבע ובין אם של היסטוריה ומורשת. חיפוש קצר יכול לייצר אינספור טיולים אופציונאליים בהתאם לאופי העובדים בחברה. ניתן לעשות טיולים רגליים, טיולי ג'יפים, טיולי טרקטורונים, האפשרויות הן בלתי נגמרות. יום כיף כזה, טיול תמיד ניתן למשוך ליומיים או יותר ואז בין לבין להרים ארוחת ערב מטורפת ומפוארת ולשלב את זה עם הופעות חיות או מסיבה, אולי אפילו מסיבה בטבע.

הפלגה

רעיון נוסף לאירוע חברה יכול להיות הפלגה ביאכטה. שוכרים יאכטה ויוצאים לרחבי הים ואז זה רק אתם, החבר'ה מהעבודה ומהחברה (והסקיפר) וזהו. יאכטה אחת, שתיים או שלוש, זה בכלל לא משנה, החוויה של הפלגה בים היא חוויה ייחודית שאין שני לה. במסגרת ההפלגה עצמה ניתן לעשות פעילויות רבות, אפילו לעגון את היאכטה במקום כלשהו ולאפשר לחבר'ה לקפוץ למים. יחד עם כל הטוב הזה, המציאות מחייבת מילת אזהרה, קיימים מספר פקטורים שכדאי לקחת בחשבון. אם כל אנשי החברה הם אנשי ים או כאלה שחוו הפלגה ביאכטה והם יודעים בוודאות שמחלת ים היא רק אצל אחרים מדובר בפתרון מצוין, אבל הפלגה היא לא לכל אחד ולכן ייתכן ותדרשו לחשוב על פתרון אחר.

ים

גם אם יש מחלת ים לפחות על חוף הים לא מרגישים אותה. אירוע חברה בים מאפשר לקחת את היום, שהוא יום חול ועבודה רגיל, ברגוע. להירגע מהטירוף והלחץ ודד ליינים והדרישות ולהנות מהיום, כשהים ברקע. אפשר להתחיל את היום בחוף על הבוקר, עם ארוחת בוקר מפנקת, עם ציליות ענק, ספות ופופים, להמשיך למשחקים, מטקות, פריזבי, ים וכיף לאורך היום, ארוחת צוהריים מפוארת ופשוט להמשיך ולנהות מיום על החוף.

בריכה

מי שלא אוהב את הים, החול הלכלוך תמיד יכול לעשות את אותו הדבר רק בבריכה. לסגור בריכה גדולה לכל החברה לכל היום שפשוט אפשר להיכנס למים ולצאת מתי שאתה רוצה, בינתיים בחוץ ממתינים פינוקים של אוכל, שתייה ודברים נוספים. תמיד אפשר לשלב את זה עם הופעה מוזיקלית או סטנד אפ והאירוע חברה הופך למושלם.

 

חדרי בריחה / פיינטבול/ לייזר טאג

חלק מהעניין של להתגבש הוא לחוות ביחד, הוא להיות ביחד, לעשות משהו כיפי ביחד. מה יותר מתאים מאשר פעילות בעצימות גבוה. פעילות בעצימות גבוה פיזית או עצימות גבוה שכלית זה כבר לא משנה. כשיש משימה או מטרה משותפת נוצר גיבוש. פיינטבול, לייזר טאג וחדרי בריחה זה בדיוק מה שנדרש על מנת להשיג את הגיבוש הזה.

פעילות אתגרית / אקסטרים

את אירוע החברה ניתן לעשות גם בסגנון אתגרי. החל מפעילות בסגנון נ'ינגה דרך צניחות חופשיות ועד לצלילות והפלגות בסירות מהירות. שוב, מילת אזהרה, אטרקציות מהסוג הזה הן לא לכל אחד וכדאי מאוד לשמוע את דעתם של המשתתפים לפני, על מנת לא ליצור עוגמת נפש.

סדנאות  

כל המטרה של אירוע חברה הוא חוויה משותפת. לפעמים לא צריך לחפש את המיוחד והקשה והפתרון מצוי לנו מתחת לאף. אם החבר'ה אוהבים לבשל תמיד ניתן לעשות סנדת בישול ואולי אפילו יותר טוב, סדנת אפייה. בנוסף, יש עוד אינספור סדנאות שניתן לעשות, סדנת הישרדות, אומניות לחימה, נגרות ועוד. מדובר בפתרון שלרוב נמצא קרוב פיזית ושלא מצריך הרבה מאמץ אבל שיש בו הנאה מובטחת ולרוב משלב בין כל הרצונות של כל אנשי החברה שמגיעים לאירוע.

מציאות מדומה

פעילות מציאות מדומה יכולה להיות ה"מנה העיקרית" ולעשות יום שלם של חוויות מציאות מדומה במגוון רחב של אפשרויות, חוויות, תרחישים וסוגים. כמובן שאפשר שפעילות המציאות המדומה תהיה "השלמה" לאירוע המרכזי. כך או כך מדובר בחוויה מגניבה שלא כדאי לוותר עליה.

חו"ל

ל"מטיבי הלכת" של אירועי החברה תמיד קיימת האפשרות של העתקת הפעילויות שפרטנו ללוקיישן בחו"ל. אמנם מדובר באירוע יקר אבל כול החברים של העובדים שלכם יסתכלו עליהם בעניינים קלות, ירוקים מקנאה.

סיכום

אירוע חברה הוא פעילות משמעותית בחברה שלא פעם גם ממתגת אותה ומשייכת אותה למועדון יוקרתי, ומסמנת לעובדים שהם חשובים לחברה ולפעילותה ואף מאותת על עתידה של החברה. לכן, כדאי מאוד להשקיע באירוע חברה ולבחור פעילות או אטרקציה שווה.